AKTUALITY
02-05-2024
ÚKZÚZ zveřejní sklizňové plochy chmele k 30. 4. 2024
25-04-2024
Odborná způsobilost - kurzy a školení
25-04-2024
Zámek Stekník v seriálu České televize "Skryté skvosty II"
22-04-2024
Česká pivní vize 2024 - VIII. kategorie - uzávěrka přihlášek do I. kola
Časopis chmelařství
Atlas odrůd chmele
Národní úložiště šedé literatury
Účelové hospodářství Stekník
Výzkumná stanice Tršice
CHI SE STAL ČLENEM ČESKOMORAVSKÉHO SVAZU MINIPIVOVARŮ

CHI se stal členem Českomoravského svazu minipivovarů

Pá 22. 3. 2013

Jarní cena českých sládků - Pivovarský dvůr Zvíkov

Valná hromada Českomoravského svazu minipivovarů


Tisková zpráva:

Chmelařský institut se stal členem Českomoravského svazu minipivovarů

KROFTA, K.; KOŘEN, J.; HERVERT, J.


Českomoravský svaz minipivovarů byl založen na ustanovující valné hromadě 16. dubna 2011 jako reakce na neustále rostoucí počet restauračních a produkčních minipivovarů s výstavem piva do 10 000 hl ročně. Prezidentem svazu byl zvolen Jan Šuráň z Pivovarského domu Praha. Ke konci roku 2012 se počet produkčních minipivovarů v České republice odhaduje na 150 a další stále přibývají. Jde o svébytné odvětví, které kombinuje výrobu piva s jeho přímým prodejem. Poskytování právního a legislativního servisu a hájení zájmů minipivovarů je základní oblastí činnosti Českomoravského svazu minipivovarů. Svaz v této oblasti vystupuje nejen jako poradce, ale také jako silná a jednotná autorita vůči úřadům, institucím a při jednáních se zákonodárci nad novinkami a úpravami v příslušné části legislativy. Některé regiony, díky nebývalému boomu těchto provozoven, začínají trpět nedostatkem zkušených sládků. Vzdělávací a právní servis, školení sládků jsou další oblasti, na které se Českomoravský svaz minipivovarů dlouhodobě zaměřuje. Dalším cílem je vzdělávací servis, školení sládků o technologických postupech a specifikách při vaření piva v minipivovarech resp. při přípravě speciálních druhů, ale také systém vzájemného vyměňování osobních zkušeností a seznamování s novinkami v oboru.

Dne 22. března 2013 se v turistickém centru „Pivovarský dvůr“ na Zvíkovském podhradí konala valná hromada Českomoravského svazu minipivovarů. V průběhu jednání byl Chmelařský institut s.r.o. Žatec přijat za nového člena této organizace, která v současné době sdružuje více než 60 malých pivovarů. S činností a zaměřením institutu seznámil přítomné jednatel Jiří Kořen. Součástí programu valné hromady byl i blok přednášek, ve kterém vystoupil i Karel Krofta z Chmelařského institutu s příspěvkem „Chmel a vůně piva“. V rámci přednášky byl účastníkům představen i nový E-shop s chmelovými výrobky, který CHI Žatec otevřel na svých internetových stránkách a který je koncipován tak, aby vyšel vstříc zejména požadavkům malých pivovarů. Na přednášku navázala i bohatá diskuse. Blok Chmelařského institutu zakončila degustace 3 sérií piv (ležák, IPA, silice) připravených v minipivovaru CHI zaměřená na studené chmelení českými odrůdami chmele, která se setkala s velkým ohlasem. Na valnou hromadu navázala druhý den velká degustace piv z produkce malých pivovarů, které se v 12 kategoriích zúčastnilo 267 různých piv z 72 malých pivovarů. Nejbližší akcí, které se CHI Žatec účastní v rámci svého členství v ČMSMP bude „Festival minipivovarů“. Bude se konat v prostorách Pražského hradu ve dnech 8.-9. června 2013.

Fotogalerie

Foto: archív K. KroftaFoto: archív K. KroftaFoto K. KroftaFoto K. KroftaFoto K. KroftaFoto K. KroftaFoto: archív K. Krofta
  ©2012 Chmelařský institut s.r.o.
  438 01 Žatec, Kadaňská 2525
Telefon: +420 415 732 111
e-mail:
Created by Aranka & Cogito - tvorba stránek | xhtml | css